فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد
اخبار
1398/01/22
فرماندار بروجرد: سد كردن مسير رودخانه ها يكي از عوامل وقوع سيل است فرماندار بروجرد: سد كردن مسير رودخانه ها يكي از عوامل وقوع سيل است

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان بروجرد و به نقل از ايرنا، معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: سد كردن و لايروبي نشدن مسير رودخانه هاي ازعوامل اصلي وقوع سيل و آبگرفتگي معابر و خيابان ها است.

عبدالرحيم رحيمي روز چهارشنبه در نشست شوراي اداري بخش اشترينان در محل بخشداري افزود: جاري شدن سيل صدمات و خسارت هاي بسياري در حوزه هاي مختلف وارد كرد كه اگر اقدامات پيشگيرانه انجام مي شد خسارات كمتر بود.

وي اظهارداشت: جاري شدن سيل و بروز خسارات يك فرصت را ايجاد كرد تا پيشگيري را در كارها مقدم بداريم و از ساخت و سازهاي غير مجاز در مسير رودخانه ها جلوگيري كنيم.

 
 

فرماندار بروجرد بيان كرد: كارها بايد با دقت انجام شود، اگر در روستاها كارهاي ساختماني در حريم رودخانه ساخته شده بايد برخورد شود.

رحيمي اضافه كرد: رودخانه ها و چندين متر اطراف آن حريم رود محسوب مي شود كه ساخت و ساز در آن ممنوع است و مديران بايد از وقوع آن جلوگيري كنند.

وي ادامه داد: مردم گزارشات واقعي در جريان آسيب و خسارت سيلاب را بيان كنند و فقط كساني كه در جريان سيلاب دچار آسيب شده اند، براي گرفتن خسارت مراجعه كنند زيرا موارد اعلام شده توسط كارشناسان بررسي مي شود.

معاون استاندار لرستان گفت: مديران دستگاه هاي بروجرد مطالبات شهرستان را از مديران كل مطالبه كنند و خسارات واقعي را بيان نمايند.

رحيمي افزود: بايد با مردم صداقت داشته باشيم و شهروندان نيز در بيان مشكلات خود صادق باشند.

وي بيان كرد: بايد دست به دست هم دهيم و شهرمان را آباد كنيم، مديران بايد تلاش كنند تا اعتبارات را جذب از نمايندگان مجلس چيزي بخواهيم كه بتوانند انجام دهند.

فرماندار بروجرد اظهارداشت: در روستاها كانال هاي آب لايروبي نشده و در اثر بارندگي سيلاب جاري مي شود، شوراها و دهيارها بايد به موقع جداول و كانال هاي آب رو لايروبي كنند تا از بروز سيلاب جلوگيري شود.

وي گفت: مديران شهرستان مسائل و مشكلات بخش اشترينان را به صورت مجزا بررسي كنند تا سريع مشكلات اين بخش مرتفع شود.

 
 
 
تعداد بازدید : 91
Powered by DorsaPortal