فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد
اخبار فرمانداری و بخشداری ها
1398/02/29
معاون استاندار و فرماندار بروجرد: احياي كارخانه سامان كاشي بروجرد در اولويت قرار دارد معاون استاندار و فرماندار بروجرد: احياي كارخانه سامان كاشي بروجرد در اولويت قرار دارد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان بروجرد و به نقل از ايرنا، معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: احيا واحدهاي صنعتي راكد تعطيل شده مانند سامان كاشي درسال هاي اخير گام مهمي در راستاي رونق توليد و تحقق شعارسال است و در اولويت كاري قرار دارد.

عبدالرحيم رحيمي بيان كرد: احياي صنايع راكد و پيشگيري از تعطيلي واحدهاي فعال صنعتي از اولويت كاري دولت در سال جاري است و اجراي فرامين مقام معظم رهبري مبني بر رونق توليد از موئلفه هاي مهم و در دستور كار دولت است.

وي اظهار داشت: در سالهاي گذشته بسياري از واحدهاي بزرگ صنعتي اين شهرستان به دلايل مختلف راكد و تعطيل شده و علاوه بر رونق بيكاري چرخ توليد اين واحدها متوقف شده كه با حمايت دولت و تلاش اين فرمانداري مجددا اين واحدها احيا خواهند شد.

وي حفظ و تقويت اشتغال موجود و همچنين ارتقاي توان توليد كارخانه ها و صنايع با اتخاذ راهكارهاي مناسب را از ديگر اولويت هاي دولت در سال رونق توليد عنوان كرد و افزود: احياء واحدهاي بزرگي مانند سامان كاشي، كاشي جم و استفاده از ظرفيت هاي كارخانه نساجي و بسياري ديگر از صنايع اين شهرستان از اولويتهاي مهم است.

معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد با اشاره به بازديد 29 ارديبهشت از واحدهاي صنعتي راكد از جمله سامان كاشي بروجرد اضافه كرد: هر واحد صنعتي كه 2 سال تعطيل شود احيا مجدد آن نيازمند زمان و صرف سرمايه فراوان است.

رحيمي با اشاره به بخشنامه اخير دولت براي بخشودگي جرائم كارفرمايان به تامين اجتماعي ادامه داد: كارخانه سامان كاشي هم مشمول اين بخشودگي شده و حدود 200 ميليارد زيال از جرائم اين كارخانه بخشيده شده كه اين خود كمك بزرگي به اين واحد صنعتي براي احيا مجدد است.

وي يادآور شد: پيگيرهاي لازم براي رفع مشكلات كارخانه سامان كاشي صورت گرفته و از دستگاههاي خدمات رسان خواسته شده تا 3 ماه به اين كارخانه تنفس دهد تا توليد را شروع نمايد.

فرماندار بروجرد به مصمم بودن كارفرما براي راه اندازي خط توليد اين كارخانه اظهارداشت: حمايت هاي لازم از اين واحد صنعتي انجام خواهد شد و در صورت عدم تمايل كارفرما از راههاي قانوني در راستاي احيا مجدد اقدام مي شود.

رحيمي با بيان لزوم به كارگيري نيروهاي قبلي اين كارخانه، بيان كرد: تلاش خواهد شد از تخصص نيروهاي سابق اين واحد صنعتي در جهت رونق و احيا مجدد اين كارخانه بهره گيري شود و در صورت فراهم شدن شرايط و رفع مشكلات هشت ماه زمان لازم است تا خط توليد كارخانه سامان كاشي احيا شود.

معاون استاندار و فرماندار بروجرد در بخش ديگري از سخنان خود ‍با اشاره به بازديد از روند اجراي فاز جديد پروژه ميدان ميوه و تره بار بروجرد گفت: اين طرح مربوط به بخش خصوصي است كه حدود 65 درصد پيشرفت كار داشته است.

رحيمي افزود: اين طرح مربوط به بخش خصوصي است كه در مسائل جانبي مشكلاتي دارد و تلاش شده در كميته انطباق مطرح شود.

وي اضافه كرد: حجم سرمايه‌گذاري اين طرح حدود 110 ميليارد ريال است كه براي بهره برداري از ان نياز به 100 ميليارد ريال سرمايه ديگر است كه با بهره برداري از ان 32 مغازه 240متري ايجاد مي شود.

 
 
 
 
تعداد بازدید : 75
Powered by DorsaPortal